Naukowcy idą na staż

Poniedziałek, 21 marca 2011 (07:56)

Przedsiębiorstwa przyjmują na staż już nie tylko studentów, ale coraz chętniej pracowników naukowych - informuje "Dziennik Polski". Pozwalają na to fundusze unijne, z których można zapłacić pozyskanym do biznesu naukowcom.

Z takiego rozwiązania korzysta już wiele miast, m.in. Kraków, Wrocław, Łódź i Poznań. Zyskują na tym obie strony. Firma zdobywa pracownika, wnoszącego nowe spojrzenie na przedsiębiorczość i pomagającego wprowadzić innowacyjne rozwiązania. A naukowiec może dzięki temu wykorzystać w praktyce swoją wiedzę teoretyczną. Poznanie środowiska biznesowego ułatwia mu też prowadzenie na uczelni zajęć - nie są wówczas oderwane od realiów rynkowych.

W ramach projektu organizowano rekrutację do małopolskich mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Zapotrzebowanie na naukowców zgłosiły głównie branże informatyczna, graficzna i marketingowa. Chętnie naukowców przyjmują też firmy szkoleniowe oraz specjalizujące się w ochronie środowiska.

Ci, którzy zakwalifikowali się na staż, mogą liczyć na miesięczne wynagrodzenie 3,5 tys. zł brutto i umowę o dzieło, trwającą maksymalnie sześć miesięcy.

Artykuł pochodzi z kategorii: Polska

RMF24-PAP