Napadł z nożem na sklep i ukradł... 20 zł. Rozpoznajesz go?

Wtorek, 10 września 2013 (16:34)

Policja z Żor w woj. śląskim szuka młodego mężczyzny, który napadł na jeden ze sklepów w mieście. Groził sprzedawczyni nożem, ukradł... 20 złotych i uciekł. Za zgodą prokuratury opublikowano film z napadu, zarejestrowany przez sklepowe kamery. Policjanci proszą o kontakt wszystkie osoby, które mają informacje o sprawcy.

Do napadu doszło 10 lipca. Młody mężczyzna wszedł do jednego ze sklepów na osiedlu Księcia Władysława po godz. 6 rano. Zagroził sprzedawczyni nożem, po czym zabrał 20 złotych i uciekł. Wszystko zarejestrowały kamery monitoringu. Na filmie zamieszczonym na stronie internetowej śląskiej policji wyraźnie widać przebieg napadu, jak i twarz sprawcy.

Mężczyzna był w sklepie ok. 1,5 minuty. Po wejściu do sklepu i chwili wahania wyjął schowany pod koszulką wielki nóż. Podszedł do kasy i przez kilkadziesiąt sekund przekonywał sprzedawczynię, by polubownie dała mu pieniądze z kasy. Gdy je dostał, schował nóż i wyszedł ze sklepu.

Poszukiwany ma około 20 lat. Jest szczupłej budowy ciała. Podczas napadu miał krótkie włosy. Ubrany był w jasną koszulkę typu polo, krótkie spodenki w kratkę oraz czarne sportowe buty. Policja prosi o kontakt wszystkie osoby, które mają jakiekolwiek informacje na temat napadu i samego sprawcy. Informacje można przekazać w komendzie w Żorach lub najbliższej jednostce policji.

Zobacz nagranie z kamery zamontowanej w sklepie! [źródło: Policja]

(MRod)

Artykuł pochodzi z kategorii: Polska

RMF24-PAP