​Nagrywał kobiety korzystające z toalety. Grozi mu 5 lat więzienia

Piątek, 11 stycznia (10:04)

Do sądu wpłynął akt oskarżenia wobec mężczyzny, który potajemnie nagrywał panie korzystające z toalety. Jak informuje prokuratura rejonowa w Bartoszycach, pokrzywdzonych w sprawie jest 14 kobiet.

Prokurator Maja Troszczyńska z Prokuratury Rejonowej w Bartoszycach poinformowała, że oskarżony mężczyzna pracował jako ochroniarz w jednym z zakładów pracy w tym mieście. Kamerę ukrył w koszu na śmieci, ale urządzenie zamontował w taki sposób, aby nagrywało ono zachowania kobiet korzystających z toalety. W jednych z wyjaśnień miał stwierdzić, że w ten sposób chciał ustalić, czy pracownice zakładu nie kradną.

Prokuraturze udało się ustalić personalia 14 nagranych pań. Są to wszystkie nagrane osoby - zaznaczyła prokurator Troszczyńska. Dodała, że oskarżony przyznał się do winy i wyraził skruchę z powodu swojego zachowania. Oskarżony wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze. Jeśli sąd przyjmie jego propozycję wówczas nie będzie trzeba przesłuchiwać przed sądem pokrzywdzonych kobiet - podała prokurator Troszczyńska. Nie ujawniła, w jakiej wysokości karę zaproponował oskarżony.

Za utrwalanie wizerunku nagiej osoby grozi od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

Powołany w sprawie biegły ustalił, że mężczyzna nie rozpowszechniał nagrań z toalety. Były one wyłącznie w jego komputerze.

Po ujawnieniu, że ochroniarz nagrywał kobiety mężczyzna został zwolniony z pracy. Prokuratura nałożyła na niego zakaz pracy w tym charakterze.


Opracowanie:

Artykuł pochodzi z kategorii: Polska

Łukasz Łaskawiec