Nagroda dla 6-latka, który uratował 3-letniego chłopca. "Nie czuję się jak bohater"

Wtorek, 2 kwietnia 2019 (21:47)

Policjanci nagrodzili 6-letniego Macieja Gacka z Czechowic-Dziedzic. Chłopiec uratował 3-latka, który wyskoczył przez okno. Złapał je, gdy spadało. "Nie czuję się jak bohater" – mówił chłopiec na uroczystości w przedszkolu z udziałem policjantów.

6-letni superbohater. To Maciek uratował 3-letniego Kordiana

Maciek ma na sobie koszulkę ze Spidermanem, ale lubi też Batmana. W ostatnich dniach o Maćku jest głośno. Wiele osób mówi o nim jak o superbohaterze. Dzielny 6-latek z Czechowic-Dziedzic uratował 3-letniego kolegę, który skoczył z okna na wysokości około 3 metrów. czytaj więcej

W ubiegłym tygodniu pozostawiony bez opieki 3-latek wspiął się na parapet mieszkania na pierwszym piętrze. Zobaczył bawiące się dzieci i chciał się do nich przyłączyć. Zauważył go bawiący się na podwórku Maciek. Chłopiec natychmiast podbiegł pod okno i złapał spadającego z wysokości ok. 3 metrów malucha. O wszystkim powiadomił swoją mamę.

Rzecznik bielskiej policji Elwira Jurasz poinformowała, że za godną naśladowania postawę 6-latkowi podziękował we wtorek komendant miejski policji z Bielska-Białej insp. Krzysztof Herzyk. Spotkanie odbyło się w czechowickim przedszkolu, do którego chodzi Maciek.

Dziękuję ci Maćku w imieniu wszystkich policjantów. W naszych oczach jesteś wielkim bohaterem, a twoja postawa zasługuje na szczególne wyróżnienie. Być może swoim bohaterskim zachowaniem uratowałeś koledze życie - powiedział Herzyk, wręczając chłopcu pamiątkowy dyplom i prezenty, m.in. policyjną maskotkę Sznupka.

Komendant dał mi dyplom. To super uczucie. Nie czuję się jak bohater. Myślę, że każdy powinien tak postąpić - powiedział dzielny 6-latek.

3-latek wyszedł z wypadku bez szwanku. W mieszkaniu, z którego wypadł, policjanci zastali później śpiących matkę i dziadka. Oboje byli nietrzeźwi. Badanie alkomatem wykazało, że 37-letnia kobieta miała w organizmie prawie 3 promile alkoholu, a jej 58-letni ojciec o promil mniej. 

Artykuł pochodzi z kategorii: Polska

Malwina Zaborowska