Na południu nawet -16 stopni Celsjusza w najbliższą sobotę - ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Od niedzieli mróz już w całym kraju.

Początkowo mrozy dosięgną tylko południową część Polski. IMiGW ostrzega przed minusową temperaturą województwa: dolnośląskie, śląskie, małopolskie i podkarpackie.

W nocy z piątku na sobotę termometry pokażą nawet -16 i -15 stopni Celsjusza. W dzień temperatura będzie się wahać w granicach od -3 stopni na Dolnym Śląsku do -10 na Śląsku, w Małopolsce i na Podkarpaciu.

W niedzielę mroźna aura rozgości się już na dobre w naszym kraju. Najcieplej (-2 stopnie Celsjusza) będzie na północnym zachodzie. Najniższa temperatura w województwach warmińsko-mazurskim i podlaskim (-9 stopni).

Jeszcze zimniej w poniedziałek. -4 stopnie w województwach: lubuskim i zachodniopomorskim. W tym ostatnim także opady śniegu. Najniższe temperatury na Podlasiu (-10 stopni).

Zimowa aura z mrozem i opadami śniegu będzie nam towarzyszyć do przyszłego czwartku. Dopiero w piątek (2 marca) mróz ustąpi, a termometry wskażą od 0 do 4 stopni Celsjusza.