Mirosław Schossler odwołany z funkcji wiceszefa policji

Wtorek, 15 grudnia 2015 (19:33)

Mirosław Schossler nie jest już wiceszefem policji - dowiedział się reporter RMF FM. Odwołał go minister spraw wewnętrznych i administracji na wniosek nowego Komendanta Głównego Policji.

Trwa wymiana kadr w policji. Nowy szef policji dobiera sobie współpracowników, do których będzie miał pełne zaufanie. Przypomnijmy, że gen. Schossler, jak ujawniliśmy w RMF FM, jest uwikłany w jeden z wątków afery podkarpackiej. Jak ustaliliśmy, utrzymywał nieformalne kontakty z byłym szefem klubu ludowców - Janem Burym. Ten polityk naciskał, by za pośrednictwem Schosslera użyto policjantów do politycznej zemsty. TUTAJ PRZECZYTACIE WIĘCEJ NA TEN TEMAT

To nie koniec decyzji kadrowych w szefostwie policji. Do dymisji podał sie drugi wicekomendant - Wojciech Olbryś. Jego rezygnacja jeszcze nie została przyjęta przez szefa MSWiA. 

Przypomnijmy, że nowym Komendantem Głównym Policji jest od kilku dni Zbigniew Maj, który przez ostatnie dwa lata był Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji do Spraw Kryminalnych w Gdańsku. Zastąpił on na stanowisku szefa policji Krzysztofa Gajewskiego. 

(mal)

Artykuł pochodzi z kategorii: Polska

Krzysztof Zasada