60-tysięczne miasto bez pogotowia okulistycznego. Już dwa razy członkowie mojej rodziny byli odsyłani do okulisty do oddalonego o 80 km Białegostoku - taki alarmujący list dostaliśmy od słuchaczki z Łomży w województwie podlaskim. I rzeczywiście - jak ustalił reporter RMF FM Andrzej Piedziewicz - w mieście brakuje opieki okulistycznej.

W liczącej ponad 60 tysięcy mieszkańców Łomży działają cztery poradnie okulistyczne, ale czynne są tylko od poniedziałku do piątku. W łomżyńskim szpitalu jest wprawdzie oddział okulistyczny, ale tam sytuacja jest jeszcze trudniejsza: lekarze dyżurują tylko od poniedziałku do piątku do godziny 15. W weekendy w szpitalu nie ma żadnego okulisty.

Dyrekcja placówki uspokaja, że w razie zagrożenia życia któryś z okulistów na pewno w szpitalu się pojawi, bo pełnią dyżury telefoniczne. Dlaczego tylko telefoniczne? Ze szpitala odeszło bowiem w ostatnich miesiącach czterech lekarzy. Teraz jest ich po prostu za mało.

Jeśli znacie podobnie niepokojące sytuacje, piszcie na adres e-mail: fakty@rmf.fm lub dzwońcie na Gorącą Linię RMF FM pod numer: 0 600 700 800.