Mieszkańcy hotelu socjalnego w Chełmży muszą się wyprowadzić

Piątek, 17 kwietnia 2009 (17:04)

50 mieszkańców hotelu socjalnego w Chełmży w Kujawsko-Pomorskiem musi opuścić mieszkania. W ich domu może dojść takiej tragedii, jaka spotkała lokatorów podobnego budynku w Kamieniu Pomorskim. Kontrola wykazała, że w domu brakuje wentylacji, posiłki gotowane są na stwarzających zagrożenie kuchenkach gazowych, a ściany pokryte są łatwopalnymi materiałami.

Według powiatowego Inspektora Iadzoru Budowlanego mieszkańcy mają opuścić hotel jak najszybciej, a usunięcie stwierdzonych nieprawidłowości dostało rygor natychmiastowej wykonywalności. Nie wiadomo dokładnie, kiedy lokatorzy zostaną wykwaterowani, bo najpierw burmistrz musi im znaleźć jakieś mieszkania zastępcze.

Możliwe więc, że przeprowadzka zacznie się dopiero w poniedziałek, ale i to nie jest pewne, bo 15-tysięcznej Chełmży nie ma zbyt wielu miejsc, w których mogliby zamieszkać lokatorzy hotelu. Jedno jest pewne: budynek z lat 70. bliźniaczo przypomina ten z Kamienia Pomorskiego.

W pożarze hotelu socjalnego w Kamieniu Pomorskim, który wybuchł w nocy z niedzieli na poniedziałek zginęło co najmniej 21 osób, a 21 zostało rannych.

Artykuł pochodzi z kategorii: Polska

RMF FM - newsroom