Angela Merkel jest już we Wrocławiu; o godzinie 13 niemiecka kanclerz wylądowała na tamtejszym lotnisku. Merkel ma w planach odwiedzić wrocławską Politechnikę, gdzie odbierze doktorat honoris causa. W związku z jej wizytą w anielską cierpliwość powinni uzbroić się wrocławscy kierowcy.

Przejazd kolumny samochodów z niemiecką kanclerz z pewnością sparaliżuje ruch w mieście. Trasa z lotniska na Politechnikę, a potem na wrocławski Rynek została objęta ścisłą tajemnicą; Biuro Ochrony Rządu nie podaje ulic, którymi kolumna z Angelą Merkel przejedzie przez Wrocław.

W mieście nie ma jednak alternatywnych tras, dlatego można się spodziewać, że na czas przejazdu zablokowane zostaną główne ulice. Na wszystkich skrzyżowaniach od lotniska do Politechniki około godziny 13 zostaną włączone światła awaryjne. Na skrzyżowaniu pojawią się policjanci, którzy będą kierować ruchem.

Z Wrocławia Angela Merkel wyleci do Berlina około godziny 17, a więc przejedzie przez centrum miasta w godzinach szczytu. Właśnie wtedy należy spodziewać się we Wrocławiu największych korków.