Zaplanowany na 5 września mecz eliminacji piłkarskich mistrzostw świata Polska - Irlandia Północna odbędzie się na Stadionie Śląskim w Chorzowie - poinformował rzecznik Polskiego Związku Piłki Noźnej Jakub Kwiatkowski. Spotkanie miało odbyć się w Szczecinie. Jak się jednak okazało, władze miasta nie zdążyłyby z przygotowaniem stadionu miejscowej Pogoni.

W poniedziałek w Szczecinie miał się odbyć przetarg na budowę specjalnego budynku z trybuną VIP i stanowiskami dla dziennikarzy. Do przetargu nie stanęła jednak żadna firma.

Stadion Pogoni nie ma licencji FIFA na organizację meczów o punkty. Uchwałę o wyznaczeniu stadionu w Szczecinie do organizacji tego meczu podjął PZPN w styczniu tego roku. Miasto postanowiło jednak dostosować obiekt do potrzeb reprezentacji. Zaplanowano modernizacje warte ponad 4 mln zł, część prac już się rozpoczęła. Przebudowywane są m.in. szatnie dla zawodników i pomieszczenia dla sędziów, obserwatorów oraz do przeprowadzania testów antydopingowych. Jednym z wymogów otrzymania licencji na rozegranie meczu było jednak powstanie wydzielonej trybuny dla VIP i dziennikarzy.

Dzień po ogłoszeniu decyzji trener Leo Beenhakker stwierdził, że reprezentacja Polski zasługuje na grę w lepszych warunkach. Holenderski szkoleniowiec gościł na szczecińskim stadionie w marcu 2008, gdy jego kadra rozegrała mecz z drużyną złożoną z obcokrajowców występujących w polskiej ekstraklasie.