​Mateusz Morawiecki weźmie udział w szczycie G20

Środa, 22 lutego 2017 (23:00)

Wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki został zaproszony na marcowy szczyt G20 do Baden Baden - podał na konferencji prasowej po spotkaniu ministrów finansów państw Trójkąta Weimarskiego w Paryżu szef resortu finansów Niemiec Wolfgang Schaeuble.

Spotkamy się już niedługo w Baden Baden w ramach szczytu G20. Nasz kolega z Polski (Morawiecki) jest zaproszony na to spotkanie. Z dużą radością stwierdziłem, że to zaproszenie przyjął - powiedział szef resortu finansów Niemiec Wolfgang Schaeuble.

Wyjaśnił, że każdy kraj organizujący tego rodzaju szczyt ma prawo zaprosić różne osoby. Bardzo się cieszę, że na tym spotkaniu G20 będziemy mieć nie tylko kraje z Europy Zachodniej, ale również przedstawiciela Polski - dodał.

Morawiecki powiedział podczas spotkania z dziennikarzami, że jest bardzo zbudowany zaproszeniem do Baden Baden.

Jest to pierwsze zaproszenie tego typu dla ministra z Polski na spotkanie G20. Jest bardzo ważne, żebyśmy byli przy tym stole, bowiem G20 to miejsce, gdzie będą też rozmowy dotyczące międzynarodowych regulacji w zakresie systemu finansowego, ale też w zakresie międzynarodowego unikania podatków - powiedział wicepremier.

Zapewnił, że na pewno pojedzie do Baden Baden i będzie starał się tam występować nie tylko w roli obserwatora, ale także wnieść własny wkład. To na pewno będzie wielkie wydarzenie - stwierdził.

Dodał, że cieszy się nie tylko z samej obecności na szczycie, ale także z możliwości pokazania potencjału Polski.

Szczyt G20 w Baden Baden ma odbyć się w połowie marca.

(łł)

Artykuł pochodzi z kategorii: Polska