Mateusz Morawiecki dla "Sieci": Zarobiłem dużo pieniędzy. Zainwestowaliśmy je w nieruchomości

Poniedziałek, 20 maja 2019 (11:24)

"Nie prowadziliśmy z żoną wystawnego życia, nie zakopaliśmy tych pieniędzy w ogródku, nie wyprowadziliśmy oszczędności do rajów podatkowych, tylko zainwestowaliśmy w Polsce, w kilka nieruchomości" - mówi w wywiadzie dla "Sieci" premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że dochodowe nieruchomości przejęła żona.

Przez 18 lat pracowałem na znaczących stanowiskach w banku, przez osiem i pół roku byłem prezesem dużego banku. Wcześniej też prowadziłem firmę i pracowałem za granicą. Już chyba wszyscy w Polsce wiedzą, ile zarobiłem pieniędzy. Dużo - przyznaje Morawiecki.

"Wyborcza": Mateusz Morawiecki kupił od Kościoła działki warte 4 mln zł. Zapłacił 5 razy mniej

"W 2002 r. Mateusz Morawiecki kupił grunty od Kościoła. Za działki warte 4 mln zł zapłacił pięć razy mniej. Dziś wyceniane są sto razy więcej, na ok. 70 mln. Nie ma po nich śladu w oświadczeniu majątkowym szefa rządu PiS. Gdy pytamy o to premiera, przyłapujemy Morawieckich na kłamstwie"... czytaj więcej

Jak zaznacza: Nie prowadziliśmy z żoną wystawnego życia, nie zakopaliśmy tych pieniędzy w ogródku, nie wyprowadziliśmy oszczędności do rajów podatkowych, tylko zainwestowaliśmy w Polsce, w kilka nieruchomości.

Pytany, czy ma jakieś konta zagraniczne, szef rządu zaprzecza: Nie mam żadnych kont zagranicznych. Wszystkie konta, które mam, znajdują odzwierciedlenie w moim oświadczeniu majątkowym. Jest dostępne publicznie. Odpowiednie służby sprawdzały na pewno z każdej strony moje konto, przepływy finansowe czy aktywa.

W wywiadzie Morawiecki wyjaśnia również, dlaczego dokonał wraz z żoną podziału majątku.

Ponieważ nie chciałem mieć nic wspólnego z działalnością gospodarczą, z inwestycjami - mówi.

Wszelkie nieruchomości, które były dochodowe, przejęła moja żona. Ona prowadzi działalność gospodarczą, wynajmuje nieruchomości, inwestuje - opisuje szef rządu.

Będąc prezesem banku i potem, tym bardziej na polu działalności publicznej, politycznej, nie chciałem mieć związku z aktywnym inwestowaniem, z działalnością gospodarczą - zaznacza.

Artykuł pochodzi z kategorii: Polska

Edyta Bieńczak