Marek Kacprzak nowym rzecznikiem Lewicy. "Wiem, jakie potrzeby mają dziennikarze"

Piątek, 30 kwietnia (11:58)

Marek Kacprzak – dziennikarz z wieloletnim doświadczeniem w ogólnopolskich mediach – został rzecznikiem prasowym sejmowego klubu Lewicy. "Po tylu latach pracy w mediach, po tylu latach pracy z politykami, doskonale wiem, jakie potrzeby mają dziennikarze, jak ważna jest dobra sprawna, szybka i rzetelna informacja i tak widzę swoją rolę" - oświadczył Kacprzak.

Marek Kacprzak został rzecznikiem prasowym klubu Lewica - poinformował w Sejmie szef tego klubu Krzysztof Gawkowski. Kacprzak, który ma ponad 20-letni staż dziennikarski, ma też zbudować zespół medialny Lewicy. Nowy rzecznik zapewnił przedstawicieli mediów o chęci współpracy.

Szef klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski przedstawił Marka Kacprzaka, jako "wieloletniego dziennikarza, medioznawcę, a z wykształcenia kulturoznawcę". To osoba, która z mediami jest związana ponad 20 lat, która zajmowała się strategią mediów, budowaniem wizerunku i bardzo się cieszę, że Marek dołącza do zespołu Lewicy w parlamencie - mówił.

Gawkowski przyznał, że jego klub wiąże z nowym rzecznikiem "wielkie nadzieję" - "zarówno w politycznym przesłaniu" Lewicy, ale też z "budową zespołu medialnego, który Lewica będzie rozbudowała, stawiając na nowe media, startując z własną gazetą, budując wizerunek formacji, która ma przede wszystkim być blisko ludzi".

Marek Kacprzak, po raz pierwszy w nowej roli zwracając się do dziennikarzy w Sejmie, wyraził nadzieję na świetną współpracę I chęć częstych spotkań. Będą to bardzo dobrze spędzone chwile, bardzo merytoryczne i przede wszystkim na bardzo wysokim poziomie współpracy - przekonywał.

Artykuł pochodzi z kategorii: Polska

Maciej Nycz

RMF/PAP