To nie jest prawda - tak Kazimierz Marcinkiewicz odpowiedział na pytanie RMF FM o jego rzekome odejście z Prawa i Sprawiedliwości. Były premier twierdzi, że nie wypowiada się na temat swojej przynależności partyjnej, bo trwa kampania wyborcza.

Dziennik.pl poinformował, że Marcinkiewicz ma ogłosić decyzję o odejściu z PiS najpóźniej w sobotę na wspólnej konferencji prasowej z Jarosławem Gowinem. Jednak krakowski kandydat PO do Sejmu nie chciał potwierdzić tej informacji. Decyzja o ewentualnym wystąpieniu z Prawa i Sprawiedliwości to autonomiczna decyzja premiera Marcinkiewicza. Ja w tej sprawie nie będę w żaden sposób na niego wpływał - powiedział Gowin.

Były premier powiedział, że będzie na konferencji prasowej Jarosława Gowina. Jednak zaznaczył, że jest to poparcie dla konkretnego kandydata, a nie dla partii. Posłuchaj:

Prezes PiS Jarosław Kaczyński, pytany w czwartek o ewentualne usunięcie Marcinkiewicza z PiS-u, odpowiedział: Ja mam nadzieję, że Kazimierz Marcinkiewicz wierzy, że swoimi działaniami doprowadzi do tego, żeby PO nie poszła na sojusz z LiD-em.

Będę na ulotkach Jarosława Gowina, ale nie powiem na kogo zagłosuję. Na pewno nie będzie to Nelly Rokita – mówi w Kontrwywiadzie RMF FM Kazimierz Marcinkiewicz. Były premier nie chciał odpowiedzieć na pytanie, czy wciąż jest członkiem PiS-u. czytaj więcej

24 września w Kontrwywiadzie RMF FM Kazimierz Marcinkiewicz poinformował, że będzie twarzą kampanii wyborczej Jarosława Gowina. Były premier nie chciał wtedy odpowiedzieć na pytanie, czy wciąż jest członkiem PiS.