Mamy problem? Coraz bardziej uzależniamy się od internetu [PRASA]

Niedziela, 22 grudnia 2013 (23:00)

Wspaniałe występy polskich sportowców, młodzi Polacy uzależnieni od internetu, podpalacz grasujący w stolicy i kulisy romansu posła PiS Tomasza Kaczmarka - to tylko niektóre tematy poruszane w poniedziałkowych wydaniach dzienników. Już teraz na RMF 24 zapraszamy do lektury porannej prasy!

Kryzys uderzył w portfele Brytyjczyków

"Królami śniegu" nazywa polskich skoczków i Justynę Kowalczyk na pierwszej stronie "Gazeta Wyborcza". Podsumowuje w ten sposób fantastyczny weekend polskich sportowców. Kamil Stoch wygrał jeden z konkursów, a w kolejnym był drugi i został liderem Pucharu Świata. Jan Ziobro zaliczył pierwsze zwycięstwo w karierze, a później był trzeci. Justyna Kowalczyk była natomiast pierwsza w sprincie techniką klasyczną w biegach narciarskich.

"Biedny jak Brytyjczyk" - czytamy natomiast na stronach ekonomicznych. Reformy wprowadzone przez premiera Davida Camerona doprowadziły w Wielkiej Brytanii do ogromnych nierówności społecznych. Wstrzymywane są zasiłki, a trzy razy więcej obywateli niż przed rokiem korzysta z banków żywności. Wielu nie stać na ogrzewanie i liczy na wsparcie Czerwonego Krzyża. Więcej o problemach Brytyjczyków w poniedziałkowej "Gazecie Wyborczej".

Internetowe problemy młodych Polaków

Z badania przeprowadzonego przez CBOS wynika, że już ponad 100 tys. Polaków jest uzależnionych do internetu, a kolejnych 750 tys. jest na to poważnie narażonych. Aż 90 proc. uzależnionych ma mniej niż 34 lata.

Jak wyjaśnia specjalistka, problem nie wiąże się z liczbą godzin spędzanych przed komputerem. Ważniejszy jest cel korzystania z internetu. Badanie EU Kids Online z 2011 roku wskazuje, że aż 38 proc. nastolatków w Polsce serfuje w sieci nawet, gdy ich to specjalnie nie interesuje. Podobna liczba wie, że zaniedbuje w ten sposób rodzinę, znajomych czy szkołę. Szczególnie niebezpieczny może być zbliżający się okres świąt.

Bezkarny podpalacz grasuje po stolicy

"Kto broni podpalacza?" - pyta na pierwszej stronie "Fakt". W sobotę znów zatrzymano na gorącym uczynku znanego w Warszawie podpalacza Jacka T. Tabloid zauważa, że groźny piroman grasujący po stolicy od kilku lat wciąż pozostaje bezkarny. Zwykli ludzie trafiając do celi za o wiele mniejsze przewiny - czytamy w "Fakcie".

W przedświątecznym wydaniu gazeta poświęca też sporo miejsca Polakom, którzy musieli wyemigrować w poszukiwaniu pracy na Wyspy. W Polsce czekał mnie tylko zmywak - mówi 28-letni Marcin, który jest szefem w hotelowej kuchni.

Kulisy romansu agenta "Tomka"

Na piątej stronie "Fakt" ujawnia z kolei kulisy romansu agenta "Tomka". Do sprawy, o której pisał tygodnik "Wprost", odnosi się były mąż obecnej narzeczonej posła PiS Katarzyny Sztylc. Według niego, Kaczmarek spotykał się z jego żoną już wcześniej i okłamał go w czasie czerwcowego spotkania. Mówił wtedy, że "zaabsorbowany jest zbyt poważnymi sprawami i nie chce mu się lowelować". Już w lipcu doszło natomiast do rozwodu. Więcej w poniedziałkowym wydaniu "Faktu".

Artykuł pochodzi z kategorii: Polska

Michał Rodak