Wizyta w Sejmie i Senacie, piknik w Ogrodzie Botanicznym lub 10 kilometrowy bieg dookoła zoo - to tylko niektóre z pomysłów na spędzenie długiego weekendu w Warszawie. Przez te dni w stolicy nie będzie można się nudzić.

Jeżeli pogoda dopisze warto wybrać się nad Wisłę. Już tradycyjnie, jak co roku pierwszego maja w rejs wypływają statki i promy. Na podzamczu będzie również można wsiąść do tramwaju wodnego  i popłynąć aż do grubej Kaśki .

Jeśli nie wisła to Powsin

Pierwszego maja w samo południe można również wybrać się do Powsina. Tam w Ogrodzie Botanicznym odbędzie się festyn dla dzieci. Zabawy przy muzyce, łamigłówki, zagadki, układanki czy działania animacyjne cyrkowe i malowanie twarzy – dzieci z pewnością nie będą się nudziły. Dla dorosłych zorganizowano „jarmark majowy”, na którym producenci będą sprzedawać: rośliny do ogrodów i do domu. Będzie można również bezpłatnie uzyskać porady ogrodnicze. W pobliżu Ogrodu Botanicznego w Powsinie jest las kabacki, dlatego przy okazji można wybrać się na spacer...

Bieg dookoła Zoo II

Dla bardziej aktywnych –sobotni 10-kilometrowy bieg dookoła zoo. Będąc na miejscu, można również odwiedzić stołeczny ogród zoologiczny, który na majówkę również przygotował kilka atrakcji.

Sejm i Senat staną otworem

3 maja będzie można zwiedzić Sejm i Senat. Do zobaczenia będą najważniejsze miejsca parlamentu. W holu Senatu wystawiony będzie rękopis i pierwodruk Konstytucji 3 maja. Zwiedzanie rozpoczyna się o godz. 9.00.

Pierwszomajowe pochody z utrudnieniami drogowymi w tle

Z okazji święta 1 maja ulicami stolicy przejdą tradycyjne pochody. Pierwszy z nich ruszy między godz. 10.00 a 13.00. Został zgłoszony przez osobę prywatną. Pochód przejdzie trasą: rondo de Gaulle'a, plac Trzech Krzyży, ul. Książęca przed budynek Giełdy Papierów Wartościowych, by w końcu dojść przed gmach Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Między godz. 10.30 a 15.00 Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych przejdzie trasą: od ul. Kopernika i przez ul. Świętokrzyską, Traktem Królewskim przed Sejm.  Kolejny pochód zorganizowała Polska Partia Socjalistyczna na placu Grzybowskim oraz przy ul. Wareckiej. W godz. 17.00 - 19.30 u zbiegu ulicy Targowej i al. Solidarności odbędzie się kolejne zgromadzenie zgłoszone przez osobę prywatną. Wszystkie te pochody mogą powodować utrudnienia w ruchu.