Słynące z wód termalnych austriackie uzdrowisko Bad Waltersdorf czeka już na naszych piłkarzy. Kadra Leo Beenhakkera pojawi się tam 2 czerwca - pisze "Życie Warszawy". Piłkarze i sztab szkoleniowy zamieszkają w pięciogwiazdkowym hotelu „Der Steirerhof”.

Ośrodek położony jest w regionie Styrii, przy autostradzie A2, ok. 140 km na południe od Wiednia, gdzie zagramy z Austrią i 190 km od Klagenfurtu, w którym spotkamy się z Niemcami i Chorwacją.

Bad Waltersdorf to licząca ok. 2 tysięcy mieszkańców wioska. Podobnie jak cały region znana jest z czystego powietrza i pięknej zieleni oraz produkcji regionalnych win i potraw z dyni. Pierwsze, co rzuca się w oczy, to wszechobecne kwiaty.

Aby dotrzeć na trening do stadionu „Thermenstadion” (mieści 3,5 tys. widzów) nasi piłkarze będą musieli zjechać ze wzgórza dwa kilometry. Na razie stadion bez problemu można było zwiedzić, ale już niebawem obiekt zostanie ogrodzony wysokim płotem, uniemożliwiającym podglądanie treningów. Leo Beenhakker obiecał, że co najmniej jeden będzie otwarty dla kibiców.