Lubnauer o nowym rządzie: Czekam na liczbę wiceministrów

Piątek, 8 listopada 2019 (21:18)
Aktualizacja: Piątek, 8 listopada 2019 (22:59)

"Pytanie, czy rozmiar rządu będzie dalej przykładem PIS-ancjum. Czekam na liczbę wiceministrów" – tak szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer skomentowała w rozmowie z PAP przedstawiony przez Mateusza Morawieckiego skład nowej Rady Ministrów. Jak przyznała, nie wiąże z nim żadnych nadziei.

Michał Woś w Ministerstwie Środowiska oznacza, że od kompetencji ważniejsze są głosy koalicjantów PiS w Sejmie - oceniła liderka Nowoczesnej. Minister Maląg jest mało znana, ale - przynajmniej według danych - z doświadczeniem w kwestiach społecznych, a szczególnie niepełnosprawnych - dodała Lubnauer.

W ocenie szefowej Nowoczesnej, celem powołania resortu ds. nadzoru właścicielskiego jest "trzymanie na krótkiej smyczy koalicjantów PiS przez odwoływanie i powoływanie ich ludzi do spółek Skarbu Państwa. To traktowanie majątku państwa jako łupu wojennego - oceniła Lubnauer.

Lubnauer: Mimo wpadek nie zmienia się nadzór nad służbami oraz Policją

Kaczyński o nowym rządzie: To jest kontynuacja dobrej zmiany /TVN24/x-news


Liderka Nowoczesnej skomentowała także pozostawienie części dotychczasowych ministrów w rządzie. Niepokojące, że mimo oczywistych wpadek nie zmienia się nadzór nad służbami oraz Policją - zauważyła Lubnauer. W dalszym ciągu uważam, że minister Piontkowski nie radzi sobie z edukacją, a Szumowski nie poprawił stanu służby zdrowia. Dziwi też utrzymanie na stanowisku “eksperymentu", czyli Ministra Spraw Zagranicznych - dodała.

O szkodliwości ministra Ziobry dla wymiaru sprawiedliwości mówią zarówno wyroki TSUE, jak i statystyki dotyczące czasu trwania procesów w polskich sądach - podkreśliła szefowa Nowoczesnej.

Rząd Mateusza Morawieckiego [LISTA]


Artykuł pochodzi z kategorii: Polska

Maciej Nycz

RMF/PAP