Łapówka za pozytywne wyniki kontroli skarbowej. Trzy osoby zatrzymane

Poniedziałek, 2 marca (08:39)

Agenci CBA zatrzymali na „gorącym uczynku” trzy osoby w sprawie łapówki w zamian za pozytywne wyniki kontroli skarbowej - poinformował w poniedziałek portal TVP Info. Zatrzymani to przedsiębiorca, jego syn i pośrednik.

Zatrzymani to przedsiębiorca, jego syn oraz pośrednik powołujący się na wpływy w Urzędzie Celno-Skarbowym. Zostali zatrzymani w Warszawie, chwilę po przekazaniu drugiej transzy korzyści majątkowej w wysokości 40 tys. zł - wyjaśnił w rozmowie z TVP Info rzecznik CBA Temistokles Brodowski.

Według śledczych łapówka miała stanowić gratyfikację w zamian za pozytywne zakończeniem kontroli celno-skarbowej firm związanych z zatrzymanym przedsiębiorcą. Powołujący się na wpływy w urzędzie, zobowiązał się przekazać właściwemu naczelnikowi urzędu korzyść majątkową w łącznej kwocie 300 tys. zł.

Po zatrzymaniu przeszukano miejsca zamieszkania oraz podmioty powiązano z przedsiębiorcą. Zgromadzone w sprawie materiały trafiły do Prokuratury Okręgowej w Warszawie - wskazał Brodowski. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ: 300 agentów CBA w akcji. Gang miał wyprowadzić z Polski prawie 9 miliardów złotychArtykuł pochodzi z kategorii: Polska

Nicole Makarewicz