Na niecodzienne zamówienia lubelskiej policji natrafił reporter RMF FM Krzysztof Kot. Na stronach internetowych komendy pojawiło się ogłoszenie o przetargu na szczoteczki do zębów, pasty, grzebienie, szampony do włosów, z wyszczególnieniem na rumiankowe, brzozowe i pokrzywowe, oraz lakier do włosów!

Nasz dziennikarz, pomyślał, że lakier potrzebny jest na przykład paniom w sekretariatach albo policjantkom z biura prasowego. Wszak muszą ładnie wyglądać, bo prawie codziennie występują w telewizji. Nie, nie używam lakieru, używam pianki - mówi Anna Smażak z zespołu prasowego.

Reporter postanowił więc zapytać przełożonego pań, po co policjantom 80 sztuk ekstra mocnego lakieru. Jest doskonałym środkiem do zabezpieczenia śladów kryminalistycznych, używają go eksperci, technicy kryminalistyczni - tłumaczył podinspektor Janusz Wojtowicz, rzecznik komendy wojewódzkiej. Zapewnił, że nie chodzi wcale o utrwalanie kobiecych fryzur.

Inne środki higieniczne trafią do policyjnej izby dziecka, krem do rąk do mechaników samochodowych, a pasta do butów do oddziałów prewencji.