Następca brytyjskiego tronu książę Karol z małżonką rozpocznie jutro trzydniową wizytę w Polsce. W poniedziałek para książęca spotka się z prezydentem Lechem Kaczyńskim i premierem Donaldem Tuskiem; we wtorek odwiedzi Puszczę Białowieską.

Książę Karol i jego żona księżna Kornwalii Camilla Parker Bowles przyjadą do Polski w ramach podróży obejmującej także Węgry i Czechy.

Jutro po południu spotkają się z prezydentem Lechem Kaczyńskim i jego małżonką. Wieczorem wezmą udział w obiedzie wydanym na cześć książęcej pary przez parę prezydencką. Tego dnia książę Karol wraz z żoną spotkają się także z premierem Donaldem Tuskiem oraz złożą wieniec przy grobie ks. Jerzego Popiełuszki.

Ambasada Wielkiej Brytanii w Polsce poinformowała, że we wtorek książęca para odwiedzi Białowieski Park Narodowy, aby zobaczyć jedyną zachowaną do dziś pierwotną puszczę w Europie. Spotka się też z przedstawicielami organizacji pozarządowych zaangażowanych w przedsięwzięcia związane z ochroną środowiska na terenie parku oraz z uczniami biorącymi udział w lokalnym projekcie "Eko Grupy".

W Kruszynianach na Podlasiu książęca para spotka się z muzułmańską społecznością polskich Tatarów. Książę Karol wraz z małżonką odwiedzą m.in. meczet tatarski z początków XIX wieku, a z przywódcami społeczności tatarskiej będą rozmawiać o tym, jak pielęgnują religię i tradycje.

Podczas wizyty w Polsce książę Karol będzie też rozmawiał z ministrem kultury Bogdanem Zdrojewskim oraz generalnym konserwatorem zabytków Tomaszem Mertą na temat kwestii zachowania domów wiejskich w Polsce.

16 marca następca brytyjskiego tronu oraz jego małżonka wezmą udział w koncercie "Polska Fryderyka Chopina i epoka romantyzmu", którego współgospodarzami będą Ambasada Brytyjska w Warszawie i Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina. W programie koncertu znajdą się wykonania muzyków Uniwersytetu oraz występ taneczny w choreografii Macieja Zakliczyńskiego.

Z kolei 17 marca para książęca spotka się z żołnierzami szykującymi się do wyjazdu do Afganistanu i ich rodzinami.

Brytyjski następca tronu spotka się też z przedsiębiorcami uczestniczącymi w programie Youth Business Poland. Program jest częścią działającego pod auspicjami księcia programu Youth Business International, pomagającego młodym przedsiębiorcom na całym świecie w pozyskiwaniu wsparcia finansowego oraz w szkoleniu.

Do tej pory książę Walii złożył trzy oficjalne wizyty w Polsce i na Węgrzech, a Czechy odwiedził cztery razy (dwukrotnie za czasów Czechosłowacji). Księżna Kornwalii złoży oficjalne wizyty w Czechach i na Węgrzech po raz pierwszy. Camilla Parker Bowles gościła już w Polsce w 2008 roku, towarzysząc księciu Walii podczas jego wizyty w Krakowie.