W Krakowie udało się usunąć awarię parkomatów. Urządzenia przyjmują już opłaty od kierowców w centrum miasta. Problemy pojawiły się wczoraj. To już drugi taki wypadek w ciągu nieco ponad miesiąca.

Nie działają wszystkie parkomaty ustawione w strefie płatnego parkowania w Krakowie – informuje reporter RMF FM Marek Balawajder. Od godz. 10 technicy Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu sprawdzają oprogramowanie urządzeń i wciąż bezradnie rozkładają ręce. czytaj więcej

Przyczyny wczorajszej awarii są takie same, jak za pierwszym razem: oprogramowanie popsuł informatyk, który usiłował je zaktualizować. Wszyscy odpowiedzialni za system parkomatów zarzekają się, że nie miało to nic wspólnego z wczorajszym ustawowym dniem wolnym we Włoszech. Stamtąd właśnie trafiły do nas urządzenia i zachodziło podejrzenie, że wciąż pracują według rzymskich zasad. Posłuchaj relacji reportera RMF FM Macieja Grzyba:

Wczoraj parkomaty przyjmowały pieniądze i natychmiast je zwracały bez wydrukowania biletu. Początkowo kontrolerzy wystawiali mandaty osobom, które zaparkowały swoje samochody w obrębie strefy płatnego parkowania i nie zostawiły za szybą biletu. Na szczęście awarię zauważono i mandaty zostaną anulowane.