Największy małopolski szpital wciąż nie podpisał z Narodowym Funduszem Zdrowia kontraktu na przyszły rok. Szpital Uniwersytecki w Krakowie nie chce zgodzić się na warunki zaproponowane przez NFZ, który zwiększył liczbę świadczeń medycznych.

Przed świętami dyrektor małopolskiej placówki zapowiadał, że podpisze kontrakt. Jak się jednak okazuje, w trakcie świątecznej przerwy zmieniły się szczegóły porozumienia. Resort zdrowia zapewniał, że pieniędzy na leczenie pacjentów nie będzie mniej niż w tym roku. Jednak Narodowy Fundusz Zdrowia dodał swoje trzy grosze i zwiększył liczbę świadczeń medycznych.

Za te same pieniądze żądają więcej usług, a nie takie było porozumienie - powiedział reporterowi RMF FM dyrektor szpitala Andrzej Kulig. Jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach. W czasie negocjacji okazuje się, że słowo pisane niekoniecznie przekłada się na realne decyzje - zaznaczył.

Na te realne decyzje zostało już bardzo mało czasu. Dyrektor szpitala i przedstawiciele NFZ na jutro zaplanowali spotkanie ostatniej szansy.