Kraków: Rodzice i nauczyciele bronią szkół wytypowanych do likwidacji

Środa, 9 stycznia 2013 (18:46)

Rodzice uczniów i nauczyciele z 14 wyznaczonych do likwidacji krakowskich szkół protestują przeciw zamykaniu podstawówek i gimnazjów. Zorganizowali właśnie pikietę przed urzędem miasta.

Na pikiecie zjawiła się prawie setka osób, na ich transparentach pojawiły się m.in. hasła: "Zamknijmy szkoły, otwórzmy więzienia!" czy "Zamykacie szkoły, przegracie wybory". Zdaniem protestujących, po likwidacji 14 wytypowanych placówek pogorszy się sytuacja ich uczniów. Jak zgodnie twierdzą rodzice i nauczyciele, dzieci trafią do słabszych placówek, daleko od miejsca zamieszkania, a nowi nauczyciele nie gwarantują wysokiego poziomu nauczania. Klasy będą poza tym przepełnione, a lekcje rozłożone od rana do wieczora.

Urzędnicy twierdzą zaś, że wytypowane do likwidacji szkoły to małe placówki o niskim poziomie nauczania i znajdujące się w starych budynkach.

W ramach akcji obrony szkół Komitet Protestacyjny Rodziców Uczniów Szkoły Podstawowej nr 52 stworzył film, który ma zobrazować, jak po likwidacji podstawówki będzie wyglądała droga jej uczniów do nowej szkoły.

Artykuł pochodzi z kategorii: Polska

Maciej Grzyb

Edyta Bieńczak