Koniec polsko-włoskiego sporu o banki?

Poniedziałek, 3 kwietnia 2006 (09:21)

Wieczorem Polska musi wysłać Komisji Europejskiej list, w którym wyjaśni powody blokowania fuzji Pekao SA z BPH. Dziś też trzecie spotkanie strony rządowej z włoskim UniCredito i trzecia tura negocjacji. Czyżby miała się sprawdzić zasada do trzech razy sztuka?

Wiele wskazuje na to, że spór zakończy się niebawem. Polski rząd zdaje sobie sprawę, że Komisja Europejska nie zawaha się wszcząć przeciw nam procesu przed Trybunałem Sprawiedliwości. Do porozumienia dążą także Włosi.

UniCredito rozważa sprzedanie marki BPH i części oddziałów tego banku w Polsce. Miałaby to być próba rozwiązania sporu z polskim rządem – twierdzi brytyjski "Financial Times". czytaj więcej

Niewykluczone jednak, że negocjacje będą trwać aż do środy - wówczas to Komisja Nadzoru Bankowego ma się zająć wnioskiem na wydanie zgody na pierwszy etap połączenia Pekao SA z BPH. Rząd już zaproponował Włochom porozumienie – wg nieoficjalnych informacji jest to propozycja sprzedaży przez UniCredito marki BPH i części oddziałów banków oraz redukcja zwolnień. Oddziały te miałyby trafić pod skrzydła rodzimego kapitału.

Artykuł pochodzi z kategorii: Polska

RMF FM - newsroom