Komorowski pewniakiem. Zarobić można na Sikorskim

Czwartek, 25 marca 2010 (07:27)

Bukmacherzy największe szanse w zwycięstwie w prawyborach Platformy Obywatelskiej na kandydata na prezydenta dają Bronisławowi Komorowskiemu. Dziś kończy się internetowe głosowanie w prawyborach. Wyniki poznamy w sobotę.

Zakłady politycznie nie rozpalają graczy tak, jak sportowe. Co nie znaczy, że nie można na nich zarobić. Możemy typować zwycięstwo Komorowskiego lub Sikorskiego. Stawka na Komorowskiego to 1.12, na Sikorskiego 4.64 - mówi pracownica punktu bukmacherskiego w Toruniu. Dodaje jednak, że w tym tygodniu nikt jeszcze takiego zakładu nie obstawił.

Stawiając na Komorowskiego fortuny nie zrobimy - dostaniemy 12 groszy za każdą złotówkę. Co innego Sikorski. Tu przelicznik jest niezły, reszta to kwestia ryzyka - mówi Maciej, który obstawia, jak sam mówi, "sporadycznie". Sondaże nie mówią wszystkiego. Często jest tak, że mamy pewniaka, ale inny typ sprawia nam niespodziankę. Niekiedy miłą - uśmiecha się. Przy takich przelicznikach szanse Sikorskiego oceniane są jednak jako dość skromne.

Problemem mogą też być sympatie polityczne. Fan marszałka może mieć opory z obstawieniem zwycięstwa ministra. W dalszym typowaniu, już zwycięzcy wyścigu do fotela prezydenta, przeszkadza nieobecność innych kandydatów: Lecha Kaczyńskiego bukmacherzy na razie w ogóle nie biorą pod uwagę.

Artykuł pochodzi z kategorii: Polska

RMF FM