Kolorowo i hucznie w 16 polskich miastach. Marsze Szlachetnej Paczki na rozpoczęcie akcji

Czwartek, 17 listopada 2016 (15:45)

W aż 16 polskich miastach w sobotę - 19 listopada - odbędą się marsze Szlachetnej Paczki. Pochody zainaugurują tegoroczną akcję charytatywną. Marsze będą oznaczać także, że otwarta została baza rodzin, które potrzebują naszej pomocy. Od soboty będziecie mogli wejść na stronę www.szlachetnapaczka.pl i wybrać tych, którym w tym roku chcecie sprawić przedświąteczny prezent.

Marsze Szlachetnej Paczki odbędą się we wszystkich miastach wojewódzkich. Na jednym z nich - w Warszawie - pojawi się aktorka i ambasadorka akcji Julia Kamińska.

Będziemy głośni, będziemy kolorowi, będziemy na pewno machać flagami z logo Szlachetnej Paczki - zapowiada aktorka znana m.in. z roli w serialu BrzydUla. Postaram się jak najbardziej kolorowo ubrać. Szlachetna Paczka ma to do siebie, że organizuje happeningi wyjątkowe. To są rzeczy, które zapadają w pamięć, które rzucają się w oczy przechodniom i odnoszą - wydaje mi się - bardzo dobry skutek - podkreśliła Kamińska w rozmowie z reporterem RMF FM Michałem Dobrołowiczem.

Sobotnie marsze będą nie tylko oficjalnym rozpoczęciem tegorocznej akcji. Będą oznaczały także, że otwarta jest już baza rodzin, którym możemy zrobić paczkę. Robienie paczki to fenomenalna zabawa i fajne takie poczucie. Wiadomo, że jak robimy coś dobrego to się po prostu czujemy dobrze - przyznaje aktorka, która w akcję zaangażowana jest już od kilku lat.

Wiem od wolontariuszy, którzy zajmują się wręczaniem paczek, że to jest zawsze ogromne wzruszenie i wielka radość. Tym bardziej, że to są naprawdę te rzeczy, których te rodziny potrzebują - opowiada Kamińska. To są rzeczy bardzo wzruszające dla ludzi takich, jak ja, którzy nie mają problemu np. z kupnem zimowych butów dla siebie. (...) Potrzeby tych rodzin są absolutnie podstawowe - dodaje ambasadorka.

O tym, dlaczego warto zostać darczyńcą i zrobić potrzebującym przedświąteczną paczkę przeczytacie w artykule: "Więcej szczęścia jest w dawaniu niż w braniu". Zostań darczyńcą Szlachetnej Paczki.

GDZIE I KIEDY ODBĘDĄ SIĘ MARSZE SZLACHETNEJ PACZKI?

- Białystok, 12:00, Rynek Kościuszki (Kościół Farny, ul. Kościelna 2)
- Katowice, 12:00, Plac Kwiatowy (Rynek)
- Kielce, 12:00, ul. Sienkiewicza 78
- Kraków, 12:00, Brama Floriańska
- Lublin, 12:00, Plac Łokietka
- Łódź, 12:00, Dom Handlowy Central, ul. Piotrkowska 165/169
- Olsztyn, 12:00, Most św. Jana
- Opole, 12:00, Kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, ul. O. Józefa Czaplaka 1
- Poznań, 12:00, Plac Adama Mickiewicza
- Rzeszów, 12:00, Fontanna Multimedialna, Aleja Lubomirskich
- Sopot, 12:00, ul. Tadeusza Kościuszki 1 (Kościół pw. Świętego Jerzego)
- Szczecin, 12:00, Fontanna przy Deptaku Księcia Bogusława X
- Toruń, 11:00, Plac św. Katarzyny
- Warszawa, 10:30, Pomnik Mikołaja Kopernika, ul. Nowy Świat 72
- Wrocław, 12:00, Dworzec Główny, ul. Piłsudskiego 105
- Zielona Góra / 12:00 / Filharmonia Zielonogórska, Plac Powstańców Wielkopolskich 10

Artykuł pochodzi z kategorii: Polska

Ada Pałka