Kolejny sędzia piłkarski zatrzymany

Środa, 5 lipca 2006 (21:30)

Kolejny skorumpowany sędzia piłkarski w rękach policji. Jak nieoficjalnie dowiedział się reporter RMF FM, dzisiejsze zatrzymanie to efekt zeznań zatrzymanego w ubiegłym tygodniu wpływowego działacza piłkarskiego Ryszarda F., znanego jako "Fryzjer".

Zatrzymanemu sędziemu przedstawiono taki sam zarzut jak „Fryzjerowi” - udziału w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się ustawianiem meczów w I i II lidze piłkarskiej.

Coraz więcej zatrzymań w związku z aferą korupcyjną w polskim futbolu. Za kratki trafiają działacze i sędziowie. Jednocześnie pojawiają się informacje, że aresztowany w środę wpływowy działacz piłkarski Ryszard F. znany jako "Fryzjer" może w zamian za zeznania liczyć na status świadka... czytaj więcej

Na razie na temat zatrzymania i samego zatrzymanego wiadomo niewiele. Policja poinformowała jedynie, że sędzia pochodzi z woj. opolskiego. Mężczyznę zatrzymano rano w jego domu; jeszcze dziś ma zostać przesłuchany.

Wszystko wskazuje na to, że to początek zatrzymań. „Fryzjerowi” postawiono bowiem kilkadziesiąt zarzutów; dotyczą one współpracy z konkretnymi osobami.

Artykuł pochodzi z kategorii: Polska

RMF FM - newsroom