Do dymisji podał się wiceminister finansów Jerzy Miller. W resorcie był uważany za jednego z najbliższych współpracowników Leszka Balcerowicza. Odpowiadał między innymi za finansową współpracę z samorządami.

Jak powiedziała rzeczniczka Ministerstwa Finansów Aleksandra Gieros, po rozpadzie koalicji AWS-Unia Wolności wiceminister Miller obiecał nowemu szefowi resortu Jarosławowi Baucowi, że zostanie w resorcie do czasu zaakceptowania przez rząd projektu ustawy o finansowaniu samorządów. Ten projekt ustawy rząd przyjął na posiedzeniu w końcu czerwca.

Według nieoficjalnych informacji przyczyną dymisji wiceministra Millera jest brak akceptacji dla proponowanych przez ministra finansów założeń do przyszłorocznego budżetu.

Przypomnijmy, że to już druga dymisja w resorcie finansów w ciągu ostatnich kilku dni. W ubiegłym tygodniu zrezygnował ze stanowiska główny analityk ministerstwa - Witold Skrok. Także i on nie zgadzał się z proponowanymi przez ministra finansów założeniami do przyszłorocznego budżetu.

18:45