„Uwaga kobieta za kierownicą”. To zwrot mocno przesadzony, bo jak pokazuje badanie przeprowadzone przez internetową porównywarkę ubezpieczeń komunikacyjnych rankomat, aż 80 procent mężczyzn uważa, że ich partnerka jeździ dobrze lub bardzo dobrze.

Stereotyp kobiety za kierownicą powoli zanika. Przepytani przez reportera RMF FM Piotra Glinkowskiego mężczyźni wypowiadali się na temat pań niemal w samych superlatywach. Według panów, kobiety są coraz bardziej samodzielne: same wybierają swoje samochody, kupują je za własne pieniądze, same decydują też o ubezpieczeniu i dbają o przeglądy.

Mężczyźni, warsztatowi moto-specjaliści wskazują na precyzyjny podział kobiet. Są dwa typy. Jedne to taki, że przyjeżdża i z góry dyktuje, bo jej powiedział kolega, że trzeba to, to i to zrobić, po czym okazuje się to nieprawdą. Drugi typ kobiet to taki: jestem biedna, nie znam się na tym, ratujcie mnie - mówi naszej reporterce Jacek Świątek, właściciel serwisu samochodowego:

Jak wynika z badania rankomatu, panie nie dość, że są dobrze oceniane przez mężczyzn, nieźle dają sobie radę podczas awarii. Ponad jedna trzecia zapytanych kobiet sama weźmie lewarek, klucz i wymieni koło. Panie również doceniają to jak jeżdżą ich partnerzy. Ponad 90 procent uważa, że ci jeżdżą dobrze, irytują się jednak gdy przekraczają prędkość. A co irytuje najbardziej mężczyzn? Gdy panie zabierają im kluczyki od samochodu i mówią: dziś prowadzę ja.