Kluzik-Rostkowska i Kolarska-Bobińska do rządu?

Poniedziałek, 18 listopada 2013 (15:04)

Joanna Kluzik-Rostkowska i Lena Kolarska-Bobińska wejdą do rządu – informuje „Wprost”. Według tygodnika, Kluzik-Rostkowska ma być ministrem edukacji, a Kolarska-Bobińska obejmie fotel szefa resortu nauki i szkolnictwa wyższego.

Kluzik-Rostkowska nie chciała komentować informacji o wejściu do rządu. Posłanka PO miałaby objąć tekę po Krystynie Szumilas. Jak twierdzi "Wprost", ministrem zostanie również profesor Lena Kolarska-Bobińska, która będzie szefem resortu nauki i szkolnictwa wyższego. Zastąpi Barbarę Kudrycką, która już zapowiedziała, że odchodzi z rządu.

Kolarska-Bobińska nie zaprzeczyła, że na dniach zostanie ministrem. Nie mam komentarza. Jak sytuacja będzie adekwatna to będę komentować - odparła i podziękowała za rozmowę.

Premier Donald Tusk zapowiedział dziś, że zmiany w składzie rządu zostaną przeprowadzone "w najbliższych dniach". Najpierw - mówił - chce poinformować o nich na posiedzeniu rządu, a później publicznie. Z niektórymi z ministrów będę rozmawiał w najbliższych dniach - dodał.

(mpw)

Artykuł pochodzi z kategorii: Polska

Wprost