Lubelski poseł Platformy Obywatelskiej Janusz Palikot złożył wniosek o wyrzucenie z partii Jana Rokity. Poseł jest pewien, że Rokita zostanie usunięty z PO, ponieważ - jak ocenił - złamał on statut partii.

Treść tego wniosku dostanie sąd partyjny. Mam nadzieję, że to nie przewodniczący partii i nie Jan Rokita zdecydują o tym, czy ktoś łamie prawo, czy nie i zdecyduje o tym sąd koleżeński - powiedział Palikot.

Poseł dodał: Część ludzi takich jak Jan Rokita, Jarosław Gowin zbija kapitał polityczny na ciągłym dyskutowaniu o tym, jakie problemy wewnętrzne ma Platforma. Zaznaczył, że podnosił już ten temat wielokrotnie na zamkniętych posiedzeniach, ale nie przyniosły one skutku, dlatego zdecydował się upublicznić sprawę.

Ja składam ten wniosek w ostateczności, doprowadzony do kresu innych sposobów postępowania. Mam nadzieję, że na tym wniosku się skończy i przestaniemy się wreszcie zajmować sprawami wewnętrznymi i zajmiemy się sprawami, których oczekują od nas obywatele - tłumaczył polityk.

Zdaniem posła, w PO jest wielu ludzi podobnie myślących jak on. Dostałem w ciągu ostatnich dwóch dni setki SMS-ów, informacji o tym, że wreszcie ktoś się zabrał za porządek w Platformie Obywatelskiej - oznajmił Palikot.

Palikot, mimo że jest lubiany i doceniany, w dużej mierze dzięki temu, że jest najbogatszym posłem w Sejmie, nie jest traktowany ze szczególną powagą. Taki wiosenny moment. Słońce … To tak ludziom czasami na wiosnę odbija - komentował Donald Tusk.

Co na to Jan Maria Rokita? Pan Palikot przejdzie do historii jako bogacz, który chyba nie do końca odnalazł się w polityce - mówił polityk.