Kilkadziesiąt osób utknęło na drodze do Morskiego Oka

Wtorek, 26 grudnia 2017 (18:34)
Aktualizacja: Wtorek, 26 grudnia 2017 (21:51)

Grupa około 45 osób, w tym trzy rodziny z dziećmi, które zbyt późno wybrały się do Morskiego Oka w Tatrach, poprosiło o pomoc służby ratownicze. Ratownicy nie podjęli jednak interwencji bo nie ma osób poszkodowanych. Identyczna sytuacja miała miejsce w grudniu ubiegłego roku i dwa lata temu.

Turyści tłumaczyli, że zastała ich noc, a dorożki konne już nie kursują. Na miejsce jedzie patrol policji. Jeżeli będą osoby starsze, chore wymagające pomocy, to zostaną zwiezione na dół. Wóz policyjny oświetli drogę grupie turystów - mówił PAP rzecznik zakopiańskiej policji Krzysztof Waksmundzki.

Turystom udało się w końcu zejść na dół. Władze Tatrzańskiego Parku Narodowego (TPN) apelują o rozsądek i odsyłają do aktualizowanych codziennie komunikatów turystycznych na stronie internetowej parku.

Turyści muszą mieć na uwadze, że zimą zmrok zapada wcześniej, to znaczy około godz. 16-stej i do tej godziny też kursują wozy konne. Aktualnie nie ma zamieci śnieżnej, dużego mrozu, ani skrajnie trudnych warunków na drodze do Morskiego Oka, która jest odśnieżona i przejezdna na całej szerokości. Apelujemy o rozsądne planowanie wycieczek - powiedziała PAP Paulina Kołodziejska z TPN.

Droga do Morskiego Oka to szeroki, wyasfaltowany trakt, który wiedzie przez las na długości ok. 7 km. Morskie Oko to najbardziej popularny kierunek turystyczny w Tatrach. Każdego roku ten zakątek gór odwiedza ponad milion turystów.  

(az)

Artykuł pochodzi z kategorii: Polska