Kidawa-Błońska nowym rzecznikiem. Graś "uzurpatorem"

Wtorek, 7 stycznia 2014 (16:36)

Wiceszefowa klubu PO Małgorzata Kidawa-Błońska została nowym rzecznikiem rządu. Posłanka zastąpiła Pawła Grasia. "Jak pan minister Graś zauważył - choć nie wiem czy zauważył, bo zabrał głos na początku konferencji prasowej - ale już nie jest rzecznikiem prasowym rządu, a więc jest dziś uzurpatorem - powiedział premier.

Nie jest tak łatwo zastąpić Pawła Grasia, ale któż ma do tego więcej talentów i predyspozycji, niż pani minister Kidawa-Błońska. Według mojej wiedzy nikt w Polsce sobie lepiej nie poradzi w tej nowej roli - dodał Donald Tusk. Paweł Graś był rzecznikiem rządu od 23 lutego 2009 roku. W grudniu ubiegłego roku został sekretarzem generalnym PO. Premier zapowiedział wtedy zmianę na stanowisku rzecznika, ponieważ - jak przekonywał - obie funkcje są nie do pogodzenia.

Kidawa-Błońska jest posłanką PO od 2005 roku. Jest żoną reżysera filmowego Jana Kidawy-Błońskiego. W 1983 ukończyła studia socjologiczne na Wydziale Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. W drugiej połowie lat 80. pracowała w dziale literackim Studia Filmowego im. Karola Irzykowskiego. Od 1994 do 2005 była producentem filmowym w spółce Gambit Production.

Działała w Unii Wolności, od 2001 należy do Platformy Obywatelskiej (w latach 2006-2013 kierowała warszawskimi strukturami partii). Przez kilka lat zasiadała w radzie m.st. Warszawy.

Artykuł pochodzi z kategorii: Polska

RMF FM/PAP