Karambol w Śląskiem. Jedna osoba nie żyje, wśród rannych 4 dzieci

Niedziela, 16 września 2018 (22:58)
Aktualizacja: Poniedziałek, 17 września 2018 (09:45)

Jedna osoba nie żyje, a 7 jest w szpitalach po karambolu, do którego doszło w niedzielę późnym wieczorem na drodze ekspresowej S1 w Jaworznie w Śląskiem. Prawdopodobną przyczyną był gęsty dym, który utrudniał widoczność do tego stopnia, że auta zaczęły na siebie najeżdżać.

18 osób, w tym czworo dzieci zostało poszkodowanych. Większość rannych, bo 11 z nich, po opatrzeniu mogło wrócić do domów, 7 jest w szpitalach.

Ofiarą śmiertelną wypadku jest 35-letni mężczyzna, który podróżował wraz z żoną i dwójką dzieci. Lekarzom nie udało się uratować mu życia. 

35-latek został zakleszczony w samochodzie. Przy pomocy specjalistycznego sprzętu wydostali go strażacy. Pracownicy pogotowia podjęli reanimację; wezwano też śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, by przetransportować mężczyznę do szpitala, lekarz stwierdził jednak zgon.

Karambol na S1 /TVN24/x-news


Straż pożarna informowała o 16 samochodach, ale rzecznik policji w Jaworznie powiedział, że w karambolu uczestniczyło w sumie 21 aut. 

Prokuratura rejonowa w Jaworznie prowadzi śledztwo w sprawie spowodowania katastrofy w ruchu lądowym. Wstępnie ustalono, w pobliżu drogi paliły się opony i gęsty dym ograniczył widoczność. Śledczy ustalają, do kogo należały opony i w jaki sposób doszło do pożaru. 

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.

(ph/mn)

Artykuł pochodzi z kategorii: Polska

Anna Kropaczek

RMF/PAP