Po gwałtownej burzy i oberwaniu chmury, kilku tysiącom fanów uczestniczących w Jarocinie w "Festiwal Jarocin 2007", przydadzą się specjalne nieprzemakalne kalosze, które w tym roku przygotowali dla nich organizatorzy imprezy.

Około godz. 9 nad Jarocinem rozpętała się burza. Bardzo szybko rowy melioracyjne przy miasteczku namiotowym wypełniły się wodą. Czekamy aż woda zejdzie do rowów i wtedy zacznie ją wypompowywać straż - powiedział wiceburmistrz Jarocina Robert Kaźmierczak.

Zapowiedział też, że za dwie godziny rozpocznie się sprzedaż kaloszy, które miały "odstraszać deszcz" i "przeganiać chmury". Przygotowano ich ponad trzy tysiące. Są niebieskie, mają logo festiwalu i patrona medialnego oraz napis "nieprzemakalni".

Do Jarocina przyjechało od 6 do 8 tysięcy fanów. Festiwal zakończy się w niedzielę po północy. Gwiazdą ostatniego dnia będzie brytyjska kapela "Archive".

Po 11-letniej przerwie, tegoroczny festiwal zorganizowano po raz trzeci. Do 1994 r. odbywały się w Jarocinie znane w całym Festiwale Muzyków Rockowych, które przerwano po starciach uczestników z policją. Festiwale, ale już w innej formule, wznowiono w 2005 r.