"Nie wierzcie Leszkowi Millerowi. Nigdy nie złożę wniosku o przyjęcie do SLD. Nigdy nie wrócę do SLD. Powtórzę: nigdy. Never! Leszku Millerze, nie łudź się. Nie namówisz mnie" - mówi Ryszard Kalisz odpowiadając na pytania słuchaczy RMF FM. To reakcja na wczorajsze stwierdzenie Leszka Millera. W Kontrwywiadzie RMF FM szef SLD stwierdził, że kiedy Kalisz będzie chciał wrócić do SLD, jego wniosek nie zostanie prawdopodobnie przyjęty. "Ostatecznie rozczarowałem się do SLD" – deklaruje sam Kalisz. "Co innego gdyby miała powstać wielka formacja lewicy" - dodaje.

Po wyborach bez zmian

"Szczerze mówiąc, będę robił wszystko to, co teraz" - mówi Ryszard Kalisz pytany, co będzie robił, jeśli nie wejdzie do PE. "Koalicja Europy Plus jest koalicją na czas wyborów, ale jeśli przyniesie sukces, to nierozsądnym byłoby jej nie kontynuować" - tłumaczy.

Jesteśmy krajem usługowym

"Żeby polska gospodarka dobrze się rozwijała, powinna być na poziomie siedmiu, ośmiu procent. Z przyrostem takim jak dziś, na poziomie dwóch, trzech procent jesteśmy krajem usługowym. Wykonujemy zlecenia np. na rzecz gospodarki niemieckiej, produkujemy siedzenia do samochodów" - tłumaczy.

Mój syn bardzo lubi wodę

"Nie mam planów na wakacje. Chcę pojechać gdzieś z moim synem. Mój syn bardzo lubi morze, jeziora, wodę. Najpierw płakał, ale potem mu się spodobało" - mówi pytany o wakacje gość RMF FM.

Ryszard Kalisz odpowiada też na pytania o swoją aktywność poselską i terenowe struktury Dom Wszystkich Polska.

Zobacz, jak Ryszard Kalisz odpowiada na pytania słuchaczy RMF FM.