Kaczyński: Czasy pedagogiki wstydu odchodzą właśnie do przeszłości

Sobota, 10 lutego 2018 (14:54)

Czasy pedagogiki wstydu odchodzą właśnie do przeszłości. Miejmy nadzieję, że bezpowrotnie - napisał m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński w liście do uczestników II Ogólnopolskiego Forum Samorządów, które odbywa się w Jasionce k. Rzeszowa.

Kaczyński zaznaczył w liście, że samorządność i wolność w dziejach naszego kraju były zawsze ze sobą powiązane.

Jak przypomniał, w tym roku przypada również setna rocznica przyznania Polkom praw wyborczych. Można powiedzieć, że Polki otrzymały pełnię praw wyborczych wraz z narodzinami Polski odrodzonej, a więc te prawa przyszły wraz z wolnością naszej ojczyzny. Były jednym z pierwszych owoców tej wywalczonej wolności - napisał Kaczyński.

Lider PiS ocenił, że fakt ten "nie przeszkadza propagatorom pedagogiki wstydu mówić, że kobiety na ziemiach polskich uzyskały te prawa dopiero w 1918 roku". I sugerować tym samym, że nie mająca własnej organizacji państwowej, rozszarpana przez trzech zaborców Polska mogła to uczynić o wiele lat wcześniej. Mamy się według tej konstrukcji myślowej bić we własne piersi za cudze grzechy. Ale nie będziemy, bo czasy pedagogiki wstydu odchodzą właśnie do przeszłości. Miejmy nadzieję, że bezpowrotnie - napisał Kaczyński.


(mpw) 

Artykuł pochodzi z kategorii: Polska