Jest porozumienie LOT-u i Boeinga

Wtorek, 10 grudnia 2013 (05:44)

​Polskie Linie Lotnicze LOT porozumiały się z Boeingiem w sprawie rekompensaty za uziemienie dreamlinerów - dowiedziała się "Gazeta Wyborcza". Ma to poprawić wyniki finansowe polskiego przewoźnika.

Jak powiedział gazecie minister skarbu Włodzimierz Karpiński, porozumienie obu firm jest wieloaspektowe. Reguluje zarówno kwestie przeszłości wynikające z usterek wieku niemowlęcego Boeingów 787. Otwiera również nowe możliwości dla przyszłej współpracy.

Karpiński nie chciał zdradzać szczegółów porozumienia. Powiedział jednak, że "oczekiwania LOT-u jak i nasze zostały spełnione".

Porozumienie z Boeingiem poprawi wyniki i zwiększy płynność finansową LOT-u - czytamy w "Gazecie Wyborczej".

Problemy z dreamlinerami rozpoczęły się niedługo po ich odbiorze. W maszynach co chwilę pojawiały się usterki. Na początku roku boeingi 787, które latały w barwach japońskich linii lotniczych miały problem z nagrzewającym się akumulatorem. Z tego powodu wszystkie wyprodukowane przez amerykańską firmę dreamlinery zostały uziemione na kilka miesięcy. Do latania wróciły w czerwcu. Teraz LOT dysponuje pięcioma maszynami, które odbywają głównie lotu międzykontynentalne.  

Gazeta Wyborcza

(abs)

Artykuł pochodzi z kategorii: Polska

RMF24-PAP