Jest konkurs na nowego prezesa stadniny koni w Janowie Podlaskim

Środa, 13 kwietnia 2016 (16:01)

Agencja Nieruchomości Rolnych ogłosiła postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko prezesa Stadniny Koni Arabskich w Janowie Podlaskim. Nabór potrwa do 30 maja. Poprzedni prezes podał się do dymisji na początku kwietnia po tym, jak w stadninie padła kolejna cenna klacz.

Ośrodek w Janowie Podlaskim będzie miał nowego szefa najwcześniej 21 czerwca, bo do tego dnia, zgodnie z planem, mają potrwać przesłuchania kandydatów, którzy zgłoszą się do konkursu. Kto się zgłosił, będzie z kolei wiadomo 6 czerwca.

Kandydaci, zgodnie z ogłoszeniem, muszą wykazać się wiedzą o spółce i branży, a więc o stadninie w Janowie i o hodowli koni. Muszą też mieć doświadczenie w tej kwestii.

Ogłoszenie konkursu na prezesa janowskiej stadniny zapowiedział na początku kwietnia minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel. Kierujący stadniną Marek Skomorowski oddał się do dyspozycji prezesa ANR w związku - jak tłumaczył minister - z "nagonką medialną". Chodziło o sprawę padnięcia klaczy Prerii i Amry należących do Shirley Watts.

Marek Skomorowski został powołany na stanowisko prezesa po zwolnieniu długoletniego szefa tej stadniny Marka Treli. Jako powód jego dymisji wskazano "utratę zaufania" i niegospodarność.

(j.)


Artykuł pochodzi z kategorii: Polska

Paweł Balinowski

RMF FM/PAP