Jeleń zaatakował dziecko. Chwile grozy w Tatrach [FILM]

Środa, 25 sierpnia 2021 (17:52)

Jeleń zaatakował porożem chłopca, który pozował do zdjęcia ze zwierzęciem. Do zdarzenia doszło w sobotę na drodze do Morskiego Oka w Tatrach. Film z tą niebezpieczną sceną zamieścił portal tatromaniak.pl.

Mimo wielu apeli, aby uważać na dzikie zwierzęta na szlakach, turyści często nie przejmują się ewentualnymi konsekwencjami. Tak było m.in. w sobotę. 

Grupa turystów w Tatrach spotkała na swojej drodze jelenia. Niestety, zamiast ominąć zwierzę, postanowili zrobić sobie z nim pamiątkowe zdjęcie.


Zobaczyłem, że jeleń robi się nerwowy. Odszedłem 3-4 metry, wyciągnąłem telefon, a następnie wydarzyło się to - pisze Olaf z Suchedniowa, który podzielił się z portalem tatromaniak.pl filmem.

Widać na nim, jak spłoszone zwierzę zaatakowało chłopca. Na szczęście skończyło się tylko na strachu i - być może - delikatnych otarciach.

Dzikie zwierzę, nawet tak oswojone z ludźmi jak ten jeleń, zawsze może się zachować w sposób nieprzewidywalny, na przykład kiedy się czegoś przestraszy lub zdenerwuje. Może wtedy świadomie lub niechcący zrobić krzywdę człowiekowi - mówi w rozmowie z portalem tatromaniak.pl Jan Krzeptowski Sabała, przewodnik i edukator Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Wyobraźmy sobie tę sytuację z udziałem dużego jelenia z wielkim porożem. Mogło by się nie skończyć na strachu. Dlatego zawsze powinniśmy zachowywać dystans w stosunku do dzikich zwierząt - dla ich i swojego bezpieczeństwa - dodaje.

Artykuł pochodzi z kategorii: Polska

Karol Żak

RMF24