Jechał bez opony. Zatrzymany kierowca miał 3 promile alkoholu we krwi

Poniedziałek, 13 stycznia 2020 (13:51)

Blisko 3 promile alkoholu w organizmie miał 28-letni kierowca mercedesa zatrzymany przez świętokrzyską policję do kontroli. Na dodatek mieszkaniec Stąporkowa prowadził pojazd, w którym na jednym z kół brakowało opony.

Policjanci z Komisariatu Policji w Stąporkowie (pow. konecki) zatrzymali w nocy z soboty na niedzielę do kontroli drogowej na drodze krajowej nr 42 osobowego mercedesa. Na tylnym kole auta brakowało opony.

Za kierownicą samochodu znajdował się 28-letni mieszkaniec Stąporkowa. Po sprawdzeniu jego trzeźwości okazało się, że mężczyzna w organizmie miał blisko 3 promile alkoholu. Dodatkowo w policyjnym systemie nie było informacji na temat obowiązkowego ubezpieczenia pojazdu - powiedziała sierż. Marta Przygodzka z Komendy Powiatowej Policji w Końskich.

Policjantka dodała, że pijany 28-latek odmówił również funkcjonariuszom podania swoich danych osobowych. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności, wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

Artykuł pochodzi z kategorii: Polska

Sara Bounaoui