Jaworzno: Poprawia się stan zdrowia zatrutych chlorem

Poniedziałek, 18 maja 2009 (13:12)

Poprawia się stan zdrowia 12 osób, które wczoraj zatruły się chlorem na basenie w Jaworznie. Część z nich najprawdopodobniej pojutrze wyjdzie do domów. Basen natomiast jest zamknięty do odwołania, a sprawą zajęły się policja i prokuratura.

Urządzenia na basenie sprawdzane są trzy razy dziennie. Kontrolę przeprowadzono również wczoraj rano i wszystko było w porządku. Zarządzający pływalnią powiedział reporterowi RMF FM Marcinowi Buczkowi, że awarii nic nie zapowiadało. Przedstawiciel basenu stwierdził, że awaria tej pompy to jest zupełny przypadek losowy. Potwierdził to również rzecznik policji w Jaworznie.

Niewykluczone, że prokuratura będzie teraz musiała powołać biegłego, aby to wyjaśnić. Ani policja, ani strażacy na razie nie mają żadnych zarzutów jeśli chodzi o akcję ratowniczą. W ciągu kilkunastu minut z basenu ewakuowano ponad sto osób. Zatrutych zaczęto odwozić do szpitala, a na miejscu byli już strażacy. Co ciekawe, chlor pojawił się w brodziku, który właśnie wczoraj wieczorem planowano zamknąć, żeby dziś zacząć tam remont.

Artykuł pochodzi z kategorii: Polska

RMF FM - newsroom