Izrael: Gdzie będzie następny zamach? 1:1,5 za Jerozolimę

Czwartek, 13 czerwca 2002 (17:15)

Policja w Izraelu sprawdza informacje o nielegalnym punkcie gier, przyjmującym zakłady co do miejsca, gdzie może dojść do kolejnych zamachów samobójczych. Informacje w tej sprawie przekazał dziennik „Maariv” i izraelskie radio. Według mediów punkt gier w mieście Kiriat Malachi rozprowadza kupony ze stawkami za poszczególne miejscowości.

[obraz;40236.jpg:left]Zakłady na miejscowość Eilat nad Morzem Czerwonym, w której nie było żadnego zamachu w ciągu 21 miesięcy intifady, przyjmowane są w stosunku 1:17, podczas gdy na Jerozolimę, gdzie było ich wiele, zaledwie 1:1,5.

Stawki zaczynają się od 10 szekli (ok. 2 dolary), zaś na kuponach umieszczone jest zastrzeżenie, że brane są pod uwagę tylko ataki "Arabów przeciw Izraelczykom, a nie odwrotne". Posłuchaj relacji korespondenta RMF, Elego Barbura:

Hazard jest nielegalny w Izraelu, jednak zakłady są popularne i punkty je przyjmujące nielegalnie działają w całym kraju. Do czasu wybuchu konfliktu spragnieni hazardu Izraelczycy jeździli do palestyńskiego kasyna Oasis w Jerychu na Zachodnim Brzegu.

17:15

Artykuł pochodzi z kategorii: Polska

-