Wiemy już ile będzie kosztował iPhone 3G. Słynny aparat firmy Apple wejdzie do sprzedaży za dwa tygodnie w sieciach Era i Orange. Jak dowiedział się nieoficjalnie reporter RMF FM Era będzie sprzedawała ośmiogigowe iPhone’y za 719 złotych w najtańszym abonamencie. Żeby kupić taki telefon za złotówkę, trzeba będzie jednak wybrać abonament za co najmniej 200 złotych.

Drugi dostępny w Polsce model – szesnastogigowy - będzie kosztował w najtańszym abonamencie prawie tysiąc złotych. Zastanawiające jest jednak, dlaczego ludzie na całymświecie ustawiają się po ten telefon w kolejkach, skoro nie wysyła on MMS-ów, nie ma kamery wideo, aparat fotograficzny ma tylko 2 megapixele, nie można też z niego przesłać dalej sms-a.

Przeciwnicy tego najmodniejszego gadżetu świata, twierdzą wręcz, że jest on symbolem konsumeryzmu i cywilizacji, która za pomocą marketingu, potrafi wypromować dowolny produkt. Ale iPhone ma też zalety.

Jedną z nich jest to, że iPhone’a ma czyste i przejrzyste menu, którego obsługi można się nauczyć w kilkanaście minut. Producenci innych telefonów bardzo rozbudowali niektóre funkcje swoich aparatów, co w ostatecznym rozrachunku okazało się wadą a nie zaletą. Steve Jobbs i Apple doszli do wnisoku, że jest kilka funkcji, które są używane najczęściej, a najbardziej intuicyjnym sposobem nawigacji jest dotykanie ekranu palcem - mówi reporterowi RMF FM Witold Tomaszewski z telepolis.pl:

Na ekranie jest więc kilkanaście dużych ikon, które wystarczy dotknąć, żeby zadzwonić, wysłać sms-a, sprawdzić pocztę, zajrzeć do sieci, czy obejrzeć film. A że iPhone jest do tego ładny, wystarczyło wypromować go hasłem Wymyśliliśmy telefon na nowo. O skuteczności tej kampanii świadczą kolejki przed salonami sprzedaży na całym świecie. W Polsce ustawią się już za dwa tygodnie.

Jeśli jesteśmy zdecydowani na zakup iPhone’a, i nie możemy się go już doczekać, istnieje możliwość rezerwacji. Jak to zrobić? Garść rad ma nasz reporter Paweł Świąder:

Ceny w sieci Era:

Abonament 95 zł 195 zł 345 zł
iPhone 8GB w umowie 24 m-c 719 zł 1 zł 1 zł
iPhone 16GB w umowie 24 m-c 999 zł 299 zł 89 zł
iPhone 8GB w umowie 36 m-c 269 zł 1 zł 1 zł
iPhone 16GB w umowie 36 m-c 578 zł 1zł 1 zł
Ilość minut do wszystkich sieci 150 350 800
Limit danych 500 MB 2 GB 5 GB