IMGW ostrzega przed silnym wiatrem

Niedziela, 14 marca 2021 (15:30)
Aktualizacja: Niedziela, 14 marca 2021 (16:20)

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w niedzielę po południu ostrzeżenie przed silnym wiatrem dla centralnej części kraju. Alert obowiązuje w województwie łódzkim.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym wiatrem wydano dla województwa łódzkiego. W tym regionie prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 40 km/h, w porywach przeważnie do 75 km/h, z południowego zachodu. 

Pogoda w niedzielę

Zgodnie z prognozami IMGW, w niedzielę w całym kraju zachmurzenie na ogół będzie duże, w centrum i na południu możliwe są jednak większe przejaśnienia. Miejscami wystąpią przelotne opady deszczu, lokalnie na Pojezierzu Pomorskim i na Kaszubach oraz w miejscowościach podgórskich deszczu ze śniegiem lub krupy śnieżnej. 

Wysoko w górach prognozowane są opady śniegu. "Na południu Lubelszczyzny po południu możliwe burze" - wskazują synoptycy. 

Termometry pokażą od 3 st. C, 4 st. C nad samym morzem i w miejscowościach podgórskich, około 6 st. C, 7 st. C na przeważającym obszarze do 9 st. C na południu kraju.

Wiatr będzie umiarkowany, ale na zachodzie i nad morzem dość silny, zachodni i południowo-zachodni. W górach może powodować zawieje i zamiecie śnieżne. 
Artykuł pochodzi z kategorii: Polska

Katarzyna Wójcik

RMF24-PAP