Ile wydała podczas Euro "rodzina UEFA"? Mistrzostwa dały zarobić

Poniedziałek, 29 października 2012 (15:35)

Ponad miliard złotych - tyle wydali w Polsce cudzoziemcy w związku z Mistrzostwami. O tym, jak imponująco Euro wygląda w liczbach, mówią najnowsze wyniki badań Instytutu Turystyki.

Wiceprezes Instytutu Turystyki Krzysztof Łopaciński poinformował, że w czerwcu Polskę odwiedziło 7,1 miliona cudzoziemców, w tym 1,47 miliona turystów. Z tej grupy 650 tysięcy osób przyjechało do Polski w związku z mistrzostwami.

Z danych instytutu wynika, że wydatki gości jednodniowych wyniosły przy okazji mistrzostw 97,4 miliona złotych - czyli średnio każdy z 275 tysięcy cudzoziemców przybywających w Polsce bez noclegu wydawał 354 złote.

Wydatki turystów nocujących w Polsce wyniosły w sumie 439,2 miliona złotych. Oznacza to, że średnio każdy z 285 tysięcy turystów zostawił w naszym kraju około półtora tysiąca złotych.

Ile wydali działacze?


Wydatki "rodziny UEFA" wyniosły 277,3 miliona złotych. Wynika z tego, że średni wydatek każdej z 90 tysięcy osób wyniósł 3,082 tysiąca złotych.

Instytut szacuje, że wydatki cudzoziemców poniesione w związku z EURO jeszcze przed przyjazdem do Polski wyniosły 223,7 miliona złotych.

Dane te nie uwzględniają m.in. wydatków poniesionych przez dziennikarzy.

Artykuł pochodzi z kategorii: Polska

RMF FM/PAP