Hrubieszów: Ujęcie wody nie zostało skażone

Sobota, 28 kwietnia 2007 (19:07)

Woda z miejskiego wodociągu w Hrubieszowie na Lubelszczyźnie nie została skażona i nadaje się już do mycia i prac domowych. Niestety nie można jej w dalszym ciągu pić, ani używać do przyrządzania posiłków. Będzie to możliwe najwcześniej za kilka dni.

Około 30 tysięcy mieszkańców Hrubieszowa na Lubelszczyźnie - nie ma bieżącej wody. Ktoś włamał się do ujęcia wody pitnej i zostawił otwarte dwie studzienki głębinowe. Prawdopodobnie byli to złomiarze, którzy chcieli ukraść żelazne pokrywy. Sanepid zbada, czy woda nie została zanieczyszczona lub... czytaj więcej

Hrubieszów został pozbawiony bieżącej wody kilka dni temu. Ktoś włamał się do ujęcia wody pitnej i zostawił otwarte dwie studzienki głębinowe. Prawdopodobnie byli to złomiarze, którzy chcieli ukraść żelazne pokrywy. Policja wyznaczyła już nagrodę za wskazanie złodziei.

Uszkodzenia przy studzienkach prowadzących do ujęcia wody dla Hrubieszowa i okolic zauważyły pracownice Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Hrubieszowie podczas codziennej rutynowej kontroli ujęć wody.

Wodociąg zaopatruje w wodę mieszkańców Hrubieszowa oraz okolicznych miejscowości - Świerszczów, Teptiuków, Gródek, Obrowiec i Wolica. Do czasu opublikowania ostatecznych wyników badań sanepidu gmina będzie dostarczać wodę mieszkańcom beczkowozami.

Artykuł pochodzi z kategorii: Polska

RMF FM - newsroom