Gliwice: Próbował podpalić stację benzynową, bo mu nie sprzedano alkoholu

Środa, 26 grudnia 2018 (12:12)
Aktualizacja: Sobota, 29 grudnia 2018 (13:37)

​Pijany 34-latek w Gliwicach usiłował podpalić jedną ze stacji benzynowych. Do tragedii nie doszło dzięki szybkiej reakcji pracowników stacji benzynowej i policjantów.

Do zdarzenia doszło w rejonie ulicy Toszeckiej w Gliwicach. Późnym wieczorem jeden z pracowników stacji benzynowej zauważył mężczyznę, który przy pomocy podpałki do grilla podpalił drzwi wejściowe oraz drewno kominkowe przed budynkiem.

Następnie podpalacz ruszył w kierunku dystrybutorów. Oba oblał i podpalił, po czym ściągnął pistolet do tankowania i chciał zbryzgać płomienie benzyną. Dzieła nie dokończył, gdyż pracownicy w porę wyłączyli zasilanie pomp. Z gaśnicami ruszyli, by zdławić płomienie. Policjanci, którzy dojechali na miejsce, gaśnicami ugasili pożar.

Podpalacz został zatrzymani przez policję. Okazało się, że to 34-letni gliwiczanin. Mężczyzna był agresywny. Okazało się także, że jest pod wpływem alkoholu.

Ustalono, że podpalenie było... realizacją groźby. 34-latek kilkadziesiąt minut wcześniej próbował kupić alkohol, ale mu odmówiono, gdyż był nietrzeźwy. Wyszedł, ale po kilkunastu minutach wrócił, wziął rozpałkę w płynie z wystawy.

Mężczyzna miał 1,5 promila alkoholu. Usłyszał zarzut sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa zagrażającego mieniu, życiu lub zdrowiu wielu osób. Trafił do aresztu. Za kratkami może spędzić nawet 8 lat. 

Opracowanie:

Artykuł pochodzi z kategorii: Polska

Adam Zygiel