Nie będzie żadnego przekazywania dodatkowych pieniędzy na stadiony w przeddzień wyborów parlamentarnych - zapewnia wicepremier Zyta Gilowska dementując doniesienia prasowe na ten temat. Podkreśliła też, że do dnia wyborów nie powie ani słowa o finansowaniu budowy stadionów na EURO 2012.

"Gazeta Wyborcza" zasugerowała we wtorek, że istnieje możliwość, iż w sobotę 20 października, w dniu ciszy wyborczej rząd wspaniałomyślnie ogłosi, że Poznań, Gdańsk i Wrocław dostaną więcej pieniędzy na budowę stadionów na Euro 2012.

Według gazety, w minioną sobotę, przed meczem piłkarskim Lech Poznań - Legia Warszawa na zamkniętym spotkaniu z kibicami i władzami Lecha, Gilowska poinformowała, że rząd dofinansuje tylko 20 procent kosztów budowy stadionów na EURO 2012. Jedynie warszawski stadion zostanie sfinansowany w całości.

Minister Finansów powiedziała dziennikarzom w środę w Poznaniu, że data, o której pisały gazety, czyli piątek 19 października to nie jest data na podjęcie decyzji przez rząd, tylko na przesłanie do Ministerstwa Sportu informacji, które posłużą do konstrukcji rozporządzenia Rady Ministrów.

Gilowska dodała, że prace nad rozporządzeniem potrwają co najmniej dwa tygodnie od daty zgłaszania uwag. Przypuszczenie, że Rada Ministrów zdecyduje o czymś w sobotę przed wyborami jest po prostu komiczne - stwierdziła wicepremier.